gabinet psychiatryczny

Zapraszam na konsultację psychiatryczną, podczas której zapytam co skłoniło Cię do przyjścia do mnie, spróbuję przyjrzeć się wspólnie z Tobą dolegliwościom, które Cię niepokoją. Zadam Ci również pytania dotyczące chorób somatycznych, aktualnie przyjmowanych przez Ciebie leków itp.

Podczas pierwszej wizyty zaproponuję Ci wstępny plan leczenia. Strategia terapii koresponduje ściśle ze stanem psychicznym, dostępnymi możliwościami leczenia oraz indywidualnymi oczekiwaniami pacjenta wobec terapii. Dlatego, w niektórych sytuacjach mogę Ci zaproponować farmakoterapię, w innych farmakoterapię oraz psychoterapię, a w jeszcze innych wyłącznie psychoterapię.

Zdaję sobie sprawę, że możesz odczuwać spory dyskomfort na myśl o tym, że mogę pytać Cię o rzeczy, o których trudno jest mówić, nazwać czy zdefiniować. Zapewniam, że dokładam wszelkich starań aby zgłaszające się do mnie osoby czuły się bezpiecznie i komfortowo. Wszystko co jest powiedziane w gabinecie jest objęte tajemnicą lekarską.

Leczenie farmakologiczne polega na włączeniu leków działających na receptory i stężenie neuroprzekaźników w układzie nerwowym. Dzięki postępom w psychofarmakologii mamy dostęp do różnorodnych substancji czynnych, poprzez które można precyzyjnie dotrzeć do źródła choroby czy zaburzenia. Stosując leki można uzyskać poprawę lub wyleczenie w wielu zaburzeniach psychicznych co diametralnie poprawia jakość życia leczonych osób.

Pierwsza wizyta trwa ok.40 minut, kolejne ok.20minut.